Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
26-12-2017 00:00:00

İl Başkanından Adaylık Açıklaması

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun Parti binasında yaptığı basın açıklaması ile İl Başkanlığına adaylığını açıkladı. Zeki Tosun yaptığı açıklamada ‘' 14 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Kongre ile İl Başkanlığı görevine geldim. Bu güne kadar 7 Haziran 2015 tarihende ve 1 Kasım 2015 tarihinde iki genel seçim yaşadık. 16 Nisan 2016 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa Değişikliği Halk Oylamasını gerçekleştirdik. 15 Temmuz tarihinde Fetullahçı Terör Örgütünün hain darbe girişimini yaşadık. Bu darbe girişiminde başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın çağrıları ile halkımızla birlikte sokağa inip ülkemize, bayrağımıza ve demokrasimize sahip çıktık.

Teşkilat mensuplarımız ve milletvekillerimiz ile birlikte demokrasi nöbetleri tuttuk.

Sevgili basın mensupları; geçtiğimiz hafta sonu Bartın ve Karabük Ak Parti İl Kongrelerine katılan Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ı Devrek ilçemizde karşılayarak bir süre ağırladık.

Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz, Belediye Başkanlarımız ve Teşkilat mensuplarımızla karşılayarak ağırladığımız Sayın Başbakanımıza Özellikle hava alanı, Kara yollarımız ve Hastane inşaatımız başta olmak üzere diğer yatırım ve çalışmalar ile ilgili raporlar sunarak hızlandırılması korusunda Sayın Başbakanımız talimatları verdi.

Değerli Arkadaşlarım,

Göreve geldiğimiz 14 Şubat 2015 tarihenden bu yana milletvekillerimiz ve taştilatlarımızla birlekte önemli çalışmalar yaptık.

Bunların en önemlisi 150 yıllık hayali barındıran 1984 yılından bu yana her seçimde gündeme getirilip bir türlü başlatılamayan Filyos Projesinin hayata geçirdik.

Filyos Liman ihalesi 18 Mart 2014 tarihinde yapıldı, 9 Aralık 2016 tarihinde Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından temeli atıldı. Şu ana kadar mendirek ve dolgu çalışmalarında % 25 seviyelerine gelindi.

Görev yaptığımız üç yıllık süre içerisinde, Sapça, Üzülmez ve Kozlu Tünellerimiz yapılarak hizmete açıldı. Karayollarımızda çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. 2018 yılı sonuna kadar diğer çalışmalarda tamamlanacak.

Mithatpaşa Tüneli ile Kilimli Filyos yolunda çalışmalar hızla devam ediyor.

Göreve geldiğimizde 48 adet olan ikili eğitim gören okul sayısı eğitim alanına yapılan yeni yatırımlarla derslik sayısı arttırılmış olup 8 adete düşürüldü. 2018 yılı sonunda ikili eğitim gören okul sayısı kalmayacak.

2014 yılında başlattığımız doğalgaza geçiş süreci ile il merkezi başta olmak üzere 7 ilçemize doğalgaz verilmiş olup, beldelerimizin de doğalğaza geçme çalışmaları başlatılmıştır. İl merkezi ve ilçelerimizd edoğalgaz kullanım oranı % 60 seviyelerine ulaşmış durumdu.

Sevgili Arkadaşlar,

Diğer ve önemli bir konu da Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü verdiği ve 800 Bin çalışanımızı ilgilendiren Taşeron işçilerimizin kadroya geçirilmesi hususudur.

Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan bakanlar kurulu toplantısında alınan ve Cumhurbaşkanımızın onayından sonra Pazar günü Resmi gazetede yayınlanan kanun hükmünde kararname ile kadroya alınma sonusu yasalaşarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Bu yasa ile 4 Aralık 2017 tarihenden önce işe başlayan ve halen çalışmakta olan taşeron işçilerimiz KHK ile kadroya geçme imkanı bulmuşlardır. Tüm çalışan Taşeron işçilerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Değerli Basın Mensupları,

Bilindiği Gibi İl Teşkilatımızın 6. Olağan Kongre tarihi Genel Merkezimiz Teşkilat Başkanlığı tarafından 20 Ocak 2018 olarak belirlenmiş olup kongremizin coşku içinde ilimize yakışır bir şekilde gerçekleştirmek için çalışmalarımıza başladık.

Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın ve Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş'ın yüksek takdirleri ile İl Başkanlığına yeniden adaylığım uygun görülmüştür.

Cumhurbaşkanımız 7 düvele karşı verdiği vatan mücadelesinde onu asla yalnız bırakmayacağız.

Vatan için, millet çin , mukaddesat için Durmak Yok Yola Devam diyoruz.

20 Ocak 2018 Cumartesi günü Site Spor Salonunda saat:13:00 da yapacağımız 6. olağan İl Kongremize Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Bazı Bakanlarımız ile Genel Başkan Yardımcılarımız ve Milletvekillerimiz katılacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle 20 Ocak 2018 Cumartesi Günü saat 13.00 da yapacağımız 6. Olağan Kongremize tüm halkımızı davet ediyor, kongremizin hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan diliyorum., hepinize saygılarımı sunuyorum. ‘'

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.